HAKKIMIZDA

T  A  R  İ  H  Ç  E 

              İLSPACE   tescilli  markasıyla  degrade  boyama   yapmakta  olan  Firmamız; 1995   yılında   İLDENİZ  TEKSTİL  ünvanı altında  faaliyete  başladı. O  günlerde  Degrade  boyanmış    ipliklere olan talepdeki  artış ve bu  konuda çalışan  boyahane sayısının yok  denecek   kadar  azlığı  bizleri    bu  yönde   bir  yatırım   yapmaya   yönlendirdi. Yurt  dışında   Degrade   Boyama  makinesi    yapan  firmaların makinelerini  araştırıp, ilk makinemizi kendimiz dizayn ve imal ettik.

             Boyama faaliyetimizle,fantazi iplik üretimini  ayrı ayrı Firmalar üzerinden yapmayı  amaçlayarak 1997  yılında İLDENİZ  TEKSTİL 'i fantazi  iplik   üreticisi  olarak  ayırıp , degrade  boyamayı  İLKE  TEKSTİL   ünvanı   altında yapmaya  başladık.

           İkitelli  Organize Sanayi Bölgesindeki işyerimizdeki  faaliyetimiz , zalt yapı yetmezliği  dolayısıyla bizi yeni oluşumlar aramaya sevk etti ve 2013 yılında, uzun zamandan beri  tanıdığımız ve  çalıştığımız  bir partnerle;JAKAR İPLİK BOYA  ile yeni bir Şirket  bünyesi içinde   birleştik.  İLKE  FANTAZİ  İPLİK  , senelerden  beri degrade   iplikde  kazandığı  tecrübe  ve  bilgi  birikimini, JAKAR İPLİK BOYA’ nın  uzun  senelerde oluşturduğu  teknik  bilgi , alt yapı  ve  ekipman  imkânlarıyla  birleştirmesiyle kuruldu .

            Ekim 2021 itibari ile Kıraç Esenyurt'taki yeni adresimizde üretime başadık. 


HAKKIMIZDA - İlke İplik


                                                                                   H A K K I M I Z D A  :


            
Pamuk,akrilik,viskon,keten,polyester, polyamid  ipliklerin ve bunların karışımları olan ipliklerin degrade boyamasını ,1995 yılından beri değişmeyen üretim kalitemizle ve  %100  tekrarlanabilir dört bini  aşan renk kombinasyonlu çeşitlerimizle  yaparak, müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

     

            Örme' den dokuma' ya, çorap’ dan  halı'ya, dikişsiz  çamaşır  (seamless) 'dan  perde'ye, triko'ya  çalışan  tüxm müşterilerimizin; 0,5 Nm. fitil'den  80 Nm.numaraya kadar  pamuk , viskon , akrilik ,keten , poliviskon,  bambu ipliklerine,  35 denyeden 600 denyeye kadar polyester ve polyamid (nylon) ipliklerine degrade  bobin boyama yapmaktayız.
  

         Degrade   iplik boyamada üç,  birbirinden   bağımsız  çalışan  boyama   hattı   ile  günlük 2500 kg. kapasiteye sahibiz . Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ve  işletmemiz üretim imkânlarına en uygun olan üretim planlaması ile,müşterilerimize verilen terminlere azami ölçülerde uymaya çalışmaktayız.

 

          Dört bini  aşan  renk  kombinasyonunun bulunduğu geniş arşivimizle müşterilerimizin  en  eski  tarihli renk örneklerine ulaşabilmekte ve isteklerine cevap verebilmekteyiz. Boyacılıkta esas olan, renklerin  tekrarlanıyor olabilmesidir. Bu husus İLKE FANTAZİ  İPLİK’ in  temel  özelliklerinden  biridir.  Kalitemizden  ödün vermemek ve koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak işletmemizin temel felsefesidir.      VİZYONUMUZ , MİSYONUMUZ  VE DEĞERLERİMİZ :

 

V İ Z Y O N U M U Z :             Örme’den  dokuma’ya ,   çorap’dan  dikişsiz çamaşır’a ,triko’dan  havlu’ya   ; tekstilin tüm sahalarındaki üreticilerin stratejik üretim ortağı olmak , müşteri memnuniyetini  , sürekli gelişmeyi, bilgi ve tecrübe paylaşımını odak noktasına koyan  bir çalışma ile   herkesin tercih ettiği  , pazarın lideri örnek  bir firma  olmak  vizyonumuzdur.


                                            

     M İ S Y O N U M U Z :

 

               Degrade Boyama’da 1995  yılından beri İLSPACE markamızla  sunduğumuz  hizmetlerimizin  çeşit  ve kalitesini  arttırmak, renk  ve  desen  tekrarlarını  sağlamak , ulusal  ve uluslararası  pazarda  değişen   rekabet  şartlarını  yakından   takip  eden  bir  çalışma ile  müşterilerimizin   ürün  ve hizmet  beklentilerini  , hatasız  ve istenilen  terminlere  uygun   olarak   yerine  getirmek , üretim faaliyetlerimizde insan ve çevre sağlığına   önem veren sorumluluk  bilinci  içinde  çalışmalara  aralıksız devam etmek, “Koşulsuz müşteri  memnuniyeti “ ilkesi ile hizmet ve kalite standartlarımızı korumak ve geliştirmektir.

 

 

DEĞERLERİMİZ :

 

1 : GÜVEN      : Bilgi    birikimi, tecrübemizle , tedarikçilerimize   ve   müşterilerimize     verdiğimiz     sözleri     zamanında   yerine getirmemizle, ilkelerimize bağlılığımızla tüm paydaşlarımıza güven veririz.

2 : SAYGI       : Çalışanlarımızın   haklarına ,  doğaya   ve   çevreye   tüm   yasal   ve   hukuki düzenlemelere saygılıyız.Tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin görüşlerini, düşüncele_ rini saygı ile önemser,dikkate alırız.  

3 : ADALET   :  Tedarikçilerimizle ve  müşterilerimizle   olan   faaliyetlerimizde   dürüstlüğe dayanan bir işbirliği içinde bulunuruz. Her zaman ve her konuda hakkaniyete dayanan bir davranış gösteririz

4 : YENİLİKÇİLİK  : Tüm   paydaşlarımızın , yenilikleri  önerme,   uygulama   ve   çözüm  üretme konusundaki  görüşlerine önem verir,değişimin gerekliliklerini süratle yerine getiririz.

5 : EKİP ÇALIŞMASI  :  Tüm çalışmalarımızda  “ Biz  bilinci”  duygusu  ile   ekip   çalışmasının  parçaları olarak çalışırız.   Bilgi  birikimimizi , tecrübelerimizi   tüm   paydaşlarımızla   paylaşır,  birlikte  çalışmanın yapıcı gücüne inanırız.Üretimimizde  kullandığımız   makinelerin   tamamının   kendi   imalatımız   olması ,bu  güce inancımızın sonucudur.

6 : MÜŞTERİ ODAKLI OLMAK : Daima  çalışmalarımızda  “ Koşulsuz müşteri memnuniyeti ”  ilkesi  ile çalışırız. Sözlerimizi,taahhütlerimizi  süratle,müşterilerimizin beklentilerine uygun sürelerde yerine getirir,hizmet ve kalite standartlarımızı her durumda korur, çıkabilecek sorunlara acil ve etkili çözümler  üretir

 

B  E  L  G  E  L  E  R  İ  M  İ  Z

 

HAKKIMIZDA - İlke İplik       HAKKIMIZDA - İlke İplikHAKKIMIZDA - İlke İplikHAKKIMIZDA - İlke İplik

İPLİK NUMARA VE DÖNÜŞÜM HESAPLAMA

İplik numara ve dönüşüm hesaplaması yapmak için tıklayınız.

 HESAPLAMAYA GİT